Fotowoltaika Zielona Góra

Życie bez dostępu do energii elektrycznej bez wątpienia nie byłoby łatwe. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że kiedy tylko chcemy, to możemy korzystać z naszych urządzeń zasilanych prądem. Jednak rachunki za dostawę energii elektrycznej stale rosną. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście, że tak! Wystarczy zainwestować w instalacje fotowoltaiczne. Zielona Góra jest jednym z wielu miast, w którym coraz więcej osób się zdecydowało na korzystanie z tych rozwiązań. Podkreśla to jedynie, jak tego typu rozwiązania są niezwykle wydajne.

Prąd z własnego źródła

Produkcja prądu w naszym kraju opiera się przede wszystkim o wykorzystywanie materiałów opałowych, które spalane są w elektrowniach cieplnych. Z takich źródeł pochodzi aż 80% całej energii elektrycznej dostarczanej do naszych domów. Obecnie można jednak samodzielnie prąd wytwarzać i nie ponosić w związku z tym praktycznie żadnych kosztów. Takie możliwości daje wspomniana już wcześniej fotowoltaika.

Zielona Góra jest miastem, w którym można spotkać wiele domów z zainstalowaną taką nowoczesną instalacją. Początkowo wydawać się może, że koszty związane z zainwestowaniem w fotowoltaikę są dość duże. Należy jednak patrzeć na to przyszłościowo. Po kilku lub kilkunastu latach cała inwestycja może Ci się zwrócić i wówczas będziesz korzystać z darmowej energii. Dodatkowo użytkownik takich instalacji może być prosumentem. Oznacza to, że jeśli wyprodukujesz nadwyżkę energii elektrycznej, której Twój dom nie jest w stanie wykorzystać, to wówczas można ją odsprzedać dostawcy prądu. Jest to jedna z wielu korzyści, jakie oferuje fotowoltaika. Lubuskie jest województwem, w którym zgłaszane jest coraz większe zapotrzebowanie na fotowoltaikę.

Zasada działania instalacji fotowoltaicznych

Mówiąc w skrócie, takie instalacje zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o to, że panele fotowoltaiczne stworzone są w dużym stopniu z płytki krzemowej, która reaguje na kontakt z promieniami słonecznymi. Uderzające w tę płytkę fotony doprowadzają do wybijania elektronów z płytki. W efekcie bezpośrednio za płytką powstaje napięcie elektryczne. Tak powstający prąd jest jednak prądem stałym i dlatego wymagany jest inwerter, który zamieni ten prąd w prąd zmienny. Inwertery są oczywiście montowane wraz z montażem paneli fotowoltaicznych.

Czy wymagane są specjalne warunki?

Nasz klimat i tereny woj. lubuskiego świetnie nadają się do korzystania z instalacji fotowoltaicznych. Ważne jest to, że w Polsce jest bardzo korzystne nasłonecznienie przez większość roku. W związku z tym zdecydowanie warto zamontować panele fotowoltaiczne. Zielona Góra i okolice to region świetnie nasłoneczniony, co zdecydowanie zachęca do korzystania z omawianych tutaj instalacji.

Nasza firma jest w stanie zamontować panele na różnych dachach, bez względu na ich stan techniczny. Gdy okaże się tak, że z jakiegoś powodu dach nie będzie odpowiedni do montażu fotowoltaiki, to wówczas montuje się panele na ziemi, na specjalnych stelażach w pobliżu gospodarstwa domowego.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznych, możesz liczyć na bardzo duże wsparcie z naszej strony. Zarówno na same panele fotowoltaiczne, jak i na falowniki, można otrzymać gwarancję. Po zamontowaniu całej instalacji przyszli użytkownicy zostaną przeszkoleni pod kątem jej obsługi. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy również na wszystkie pytania odnośnie do fotowoltaiki jeszcze przed jej zamontowaniem. Zaprezentujemy także opinie na nasz temat od osób, które z naszych usług korzystały.

Skontaktuj się z nami!

    Obszar działania

    Call Now Button