Fotowoltaika Wrocław

Postępujące zmiany klimatyczne i świadomość wyczerpywalności nieodnawialnych zasobów, takich jak gaz ziemny czy ropa, skutkuje poszukiwaniem alternatywy i coraz większym zapotrzebowaniem na instalacje związane z odnawialnymi źródłami energii. Należy do nich między innymi fotowoltaika. Zadaniem tej mikroinstalacji jest konwertowanie energii słonecznej w elektryczną. Dokonuje się tego za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych umieszczanych na dachu-lub w przypadku, kiedy jest to utrudnione-na terenie działki przy użyciu specjalnych stelaży. Czy fotowoltaika się opłaca? Ile możesz dzięki niej zyskać na terenie województwa dolnośląskiego, a w szczególności we Wrocławiu? Sprawdźmy.

Fotowoltaika – jakie korzyści ze sobą niesie?

Inwestując w stworzenie przydomowej elektrowni we Wrocławiu,masz szansę, by Twój dom był jeszcze wydajniejszy energetycznie, a Ty całkowicie uniezależniony od dostawcy prądu czy gazuoraz ich stale rosnących cen. Chociaż koszty początkowe instalacji nie należą do najniższych, jesteś w stanie znacznie je ograniczyć, korzystając z dostępnych na terenie województwa dolnośląskiego dotacji do fotowoltaiki.

Mowa tu o programach prosumenckich, takich jak „Mój prąd” czy „Czyste powietrze”. Dzięki zastrzykowi finansowemu płynącemu z rządowych i regionalnych dotacji prosument finansuje tylko 30% całej inwestycji- pozostałość z powodzeniem pokryją otrzymane dotacje. Dzięki temu taka mikroinstalacja ma szansę zwrócić się po 6-7 latach od montażu. Pozytywnie wpływasz także na środowisko, nie dokładając cegiełki do złej jakości powietrza oraz efektu cieplarnianego. Jednak projekt oraz instalację paneli fotowoltaicznych warto zlecić firmie, która oferuje kompleksowe usługi.

Fotowoltaika na terenie Wrocławia i okolic-komu zlecić projekt i wykonanie?

Jesteś mieszkańcem Wrocławia lub okolic i planujesz instalację fotowoltaiczną? Postaw na sprawdzonych wykonawców. Nasi projektanci zajmą się wszystkim:
• precyzyjnym obliczeniem Twojego zapotrzebowania na prąd,
• dobiorą odpowiednią moc paneli fotowoltaicznych, tak, by inwestycja była opłacalna, nie skutkując pobieraniem prądu z sieci,
• doradzą w zakresie dofinansowania,
• wyposażą Cię w niezbędną wiedzę, dotyczącą mechanizmu działania mikroinstalacji.
Nasza firma z powodzeniem działa na terenie całego województwa dolnośląskiego. Poza strefą projektową oferujemy również wykonanie i sprawny montaż paneli fotowoltaicznych- precyzyjnie określimy kąt nachylenia dachu względem słońca, by zapewnić Ci jak najefektywniejszą pracę instalacji. Co ważne, jej wykonanie odbędzie się bez uszczerbku w postaci uszkodzenia połaci dachowych.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?

Przy wsparciu z programów prosumenckich, dokładnym obliczeniu zapotrzebowania na prąd i dobraniu mocy paneli fotowoltaicznych, instalacja ta jest w pełni wydajna i opłacalna. Dzięki montażowi licznika dwubiegunowego na czas absencji lub niewykorzystania obliczonego zapotrzebowania energia elektryczna jest przekazywana do publicznej sieci, a nadwyżka inwestora magazynowana. Warto również podkreślić, że ogniwa fotowoltaiczne produkują energię ze światła słonecznego, którego nie brakuje nawet przy całkowitym zachmurzeniu i niepogodzie. Stąd nie należy się obawiać, że Twoja mikroinstalacja nie będzie efektywna w porze zimowej, kiedy dzień jest krótszy warunki atmosferyczne nieraz niesprzyjające. Obliczenie zapotrzebowania na energię warto jednak oddać profesjonalnej i doświadczonej firmie-jeśli słoneczna farma powstanie na terenie województwa dolnośląskiego, projekt i wykonanie fotowoltaiki zleć polecanym firmom, takiej jak nasza.

Skontaktuj się z nami!

    Obszar działania

    Call Now Button