Fotowoltaika Szamotuły

Dlaczego prąd drożeje? Wzrosty cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, postępująca zmiana klimatu, rosnące dynamicznie ceny paliw – tak prezentuje się lista najważniejszych powodów kolejnych zwyżek cen taryf energii elektrycznej. Jedną z najważniejszych alternatyw dla rosnących rachunków za prąd jest fotowoltaika. Szamotuły to miasto, w którym słońca nigdy nie brakuje, a ekspozycja na promienie jest jedną z najkorzystniejszych w całym kraju. Przygotowana instalacja przetwarza dostarczone promienie słoneczne na energię elektryczną, którą możesz wykorzystać do zasilania zamrażarki, komputera, telefonów, płyty indukcyjnej, klimatyzacji, żelazka, oświetlenia, a nawet ogrzewania. Energia pozyskiwana w dni o największym nasłonecznieniu jest oddawana do sieci i możesz z niej korzystać w innym terminie, gdy na niebie królują chmury. W ten sposób praktycznie całkowicie uniezależniasz się od wzrostu rachunków za energię elektryczną, a przy okazji już po paru latach osiągasz solidne oszczędności.

Fotowoltaika Szamotuły – rozwiązanie przyjazne w środowisku

Jeśli sądzisz, że częste pojawianie się tematów zmian klimatycznych i wysokiej emisji zanieczyszczeń wysyłanych to atmosfery w mediach to tylko sztuczne napędzanie strachu, mylisz się. To kluczowe kwestie wpływające na jakość życia na Ziemi, ale także na zdrowie mieszkańców i przyszłych pokoleń. Tempo zmian jest bardzo wysokie, dlatego ważna jest szybka interwencja. Eksperci wskazują, że oprócz codziennych zwyczajów jak segregacja śmieci czy wyłączanie nieużywanego prądu, ważne są także inne formy zmniejszania negatywnej presji na środowisko. Jedną z najpopularniejszych form stanowi fotowoltaika. Szamotuły to miejscowość o przeciętnym stopniu zanieczyszczenia, jednak i tu zdarzają się przekroczenia norm. Pozyskiwanie darmowej energii ze słońca to w pełni ekologiczne źródło zasilania gospodarstwa domowego, gospodarstwa rolnego czy przedsiębiorstwa w energię elektryczną.

Instalacje fotowoltaiczne w Szamotułach – niezależność energetyczna

Czy panele fotowoltaiczne powodują hałas? Czy faktycznie są takie drogie? Czy wpływają na nastrój mieszkańców? O montażu fotowoltaiki w Szamotułach krążą legendy, z których większość nie ma żadnych podstaw w praktyce. Dobrze wykonana instalacja nie powoduje żadnych emisji zanieczyszczeń, nie powoduje powstawania nadmiernego hałasu, ani nie generuje promieniowania wpływającego na nasze samopoczucie. Cena paneli fotowoltaicznych w Szamotułach spadała dynamicznie w ostatnich latach, dzięki czemu dzisiaj jest w zasięgu portfela większości gospodarstw domowych i małych form. Jednorazowo zainwestowana kwota zwraca się już po 6-8 latach! Jeżeli zdecydujesz się na wsparcie ekspertów i zainwestujesz w dobrej jakości komponenty i zabezpieczenia, Twój zestaw może działać nawet 30 lat. Łatwo policzyć, że w tym całym okresie inwestycja zwróci się prawie czterokrotnie, i to przy założeniu stałego poziomu cen energii elektrycznej, które w istocie cyklicznie wzrastają.

Inną wątpliwością naszych klientów jest także poziom nasłonecznienia. Czy faktycznie pozyskana energia wystarczy na cały rok? A co ze zjawiskiem zacienienia? Rozumiemy tę troskę, ale mamy także dobre informacje poparte wieloletnim doświadczeniem. Weź pod uwagę, że panele fotowoltaiczne w Szamotułach mają bardzo dobrą ekspozycję na światło słoneczne. Dużo lepszą niż instalacje działające w większości krajów Północy Europy. Tam ilość godzin nasłonecznienia jest znacznie mniejsza, a mimo to udział energii słonecznej w bilansie energetycznym jest zdecydowanie większy niż w Polsce.

Fotowoltaika w Szamotułach – stawiamy na kompleksową usługę

Doskonale wiemy, jak dokonać skutecznego montażu panele fotowoltaiczne. Szamotuły to miasto, w którym działamy od lat. Nie należymy do firm nastawionych na szybki i łatwy zarobek. Zadowolenie klienta jest dla nas kluczowe, dlatego wprowadziliśmy do naszych usług kompleksowe wsparcie – od przeprowadzenia audytu i przedstawienia projektu z kosztorysem, przez pozyskanie dotacji oraz realizację aż do podłączenia i zgłoszenia do odpowiednich urzędów. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie i niezbędne kompetencje. Dzięki naszym działaniom Twoje rachunki będą niższe nawet o 90%.

Skontaktuj się z nami!

    Obszar działania

    Call Now Button