Fotowoltaika Łódź

Produkcja energii elektrycznej w naszym kraju bazuje ciągle na korzystaniu z elektrowni cieplnych. W nich spala się paliwo stałe, a powstające ciepło jest zamieniane ostatecznie na energię elektryczną. Jednak z racji stale rosnących cen za prąd dochodzi do tego, że coraz więcej osób inwestuje we własne źródła energii. Przede wszystkim podkreślić tutaj należy popularne w ostatnim czasie instalacje fotowoltaiczne. W Łodzi zaś można z łatwością dostrzec rosnącą popularność tego typu pozyskiwania energii.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?

Posiadając w swoim domu własną instalację generującą prąd, możesz stać się praktycznie w pełni niezależni od dostawcy prądu. Nie będą Cię dotyczyć problemy związane z awarią sieci energetycznej czy też przerwy w dostawie prądu z powodu prac sieci. Posiadając fotowoltaikę możesz po prostu cieszyć się stale z prądu, który, w pewnym sensie, samodzielnie wyprodukowałeś. To, o czym warto dodatkowo wspomnieć, to możliwość oszczędzania, jaką daje fotowoltaika.

Korzyści finansowe a instalacja fotowoltaiczna w Łodzi

Łódzkie jest jednym z tych województw, w którym można obecnie otrzymać dofinansowanie z różnych projektów. Jednym z nich jest projekt „Mój prąd”, który pozwala na otrzymanie 5 tys. zł na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Jeśli zdarzy się tak, że będziesz produkować więcej prądu, niż potrzebuje Twój budynek, to możesz taką nadwyżkę odsprzedać. Wystarczy podpisać stosowną umowę z dostawcą prądu oraz zamontować licznik. Nie przez przypadek fotowoltaika w Łodzi oraz innych dużych miastach jest tak popularna. Montowanie takich instalacji pozwala na zmniejszenie wydatków na prąd do tego stopnia, że będziesz ponosić jedynie koszty stałe. Wynoszą one około 160 zł w skali całego roku.

Panele fotowoltaiczne – jak to działa?

Instalacje fotowoltaiczne działają w taki sposób, że na krzemową płytkę, znajdującą się w panelu, padają promienie słoneczne, które doprowadzają do wybijania elektronów z tejże płytki. W efekcie bezpośrednio za płytką powstaje napięcie elektryczne. Produkowany w ten sposób prąd jest jednak prądem stałym. Konieczne jest zatem jego zamienienie na prąd zmienny. Do tego zadania wykorzystywane są inwertery, zwane również falownikami. Mówiąc o samych panelach, za najwydajniejsze uchodzą obecnie panele monokrystaliczne. Wyróżniają się już samym wyglądem, ale nie to jest najważniejsze. Duża wydajność oraz żywotność to jest to, co dają te nowoczesne panele fotowoltaiczne. Łódzkie jest województwem, w którym coraz częściej takie właśnie panele się instaluje na dachach domów i budynków przemysłowych.

Jakie są opinie na tematfotowoltaiki w Łodzi?

Zdecydowana większość mieszkańców Łodzi, która już zdecydowała się na to rozwiązanie, poleca korzystanie z instalacji fotowoltaicznych. Dzięki nim można nie tylko zmniejszyć wydatki na prąd, ale również możliwe jest podłączenie do tych instalacji innych systemów. Przykładowo większość instalacji fotowoltaicznych pozwala na podłączenie do nich pomp ciepła lub też mat grzewczych. W związku z tym dzięki promieniom słonecznym możesz ogrzewać swój dom.

Czy fotowoltaika w łódzkim się opłaca?

Cena montażu instalacji fotowoltaicznych w Łodzi jest zależna przede wszystkim od tego, z jak wielu paneli ma się ona składać. Automatycznie im większa ich ilość, to cena musi wzrastać. Jednak dzięki temu zwiększy się też wydajność całej instalacji. Pamiętaj o tym, że już po kilku latach cała inwestycja może Ci się zwrócić. Po tym czasie będziesz się mógł cieszyć z zupełnie darmowego prądu – nie wliczając kosztów utrzymania i serwisu. W zasadzie to ze wszystkich dostępnych metod pozyskiwania darmowej energii to właśnie fotowoltaika jest najskuteczniejsza. Często w tego typu rozwiązania inwestują też rolnicy oraz łódzcy przedsiębiorcy. Dzięki tym instalacjom koszty prowadzenia firmy znacznie spadają, więc i zyski są większe.

Skontaktuj się z nami!

    Obszar działania

    Call Now Button