Fotowoltaika Koło

Co zyskuje gospodarstwo domowe, rolne lub przedsiębiorstwo, które zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Kole lub okolicach? Fotowoltaika to w dużej mierze znaczne oszczędności na rachunkach za prąd. Kolejny rok z rzędu zauważalne są wzrosty cen energii elektrycznej.

Aby uniezależnić się od następnych podwyżek, warto dobrać takie źródło zaopatrzenia w prąd, które jest w znacznej części darmowe. Właściwym pomysłem jest tu energia słoneczna, która nie posiada wad adekwatnych dla pozyskiwania energii z wiatru czy wody, w tym nie generuje hałasu i może pracować przez cały rok. Zgodnie z zapisami aktualnej ustawy o OZE, właściciele mikroinstalacji fotowoltaicznej mają możliwość odsprzedawania nadwyżki wyprodukowanej przez panele energii do sieci publicznej. Ta następnie może zostać odebrana w innym terminie, na przykład w okresie zimowym, gdy efektywność fotowoltaiki w Kole nieco się zmniejszy. Inną zaletą tego rozwiązania jest także troska o środowisko naturalne. Koło jest średniej wielkości miastem, dlatego ilość poruszających się po nim aut, zasięg zakładów przemysłowych oraz popularne w domach jednorodzinnych opalanie węglem, nie sprzyjają poprawie ekosystemu. Ta sytuacja ewoluuje, dlatego warto inwestować w OZE.

Dofinansowanie na fotowoltaikę – Koło

Zakup paneli fotowoltaicznych w Kole to jednorazowy wydatek, który zapewnia osiągnięcie solidnych oszczędności i zwrot zainwestowanej kwoty już po 6-8 latach. Wpływ na ostateczną cenę urządzenia ma wiele czynników, w tym przede wszystkim ekspozycja na światło, parametry dobranych komponentów, system zabezpieczenia odgromowego i przeciwpożarowego, szybkość reakcji serwisu porealizacyjnego, ilość zużywanej energii czy miejsce montażu.

Aby zmniejszyć ten koszt warto postarać się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w Kole, które można uzyskać decydując się na jeden z popularnych programów: “Mój Prąd”, “Energia Plus”, “Agroenergia” czy “Czyste Powietrze”. Od 2019 roku istnieje także szansa na skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala na odliczenie wydatków od naszego dochodu. Biorąc pod uwagę te wszystkie możliwości, rachunki za prąd zmniejszą się nawet o 90%, a po 25 latach działania paneli osiągniemy ponad trzykrotny zwrot zainwestowanego kapitału.

Instalacja fotowoltaiczna w Kole – kompleksowa usługa

Mieszkasz w Kole lub okolicach i zamierzasz zamontować odnawialne źródła energii? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą propozycję – zainwestuj w instalację fotowoltaiczną. Korzystając z usług naszej firmy MBM Solar otrzymasz profesjonalny projekt systemu PV wraz z wizualizacją. Zajmiemy się także dostarczeniem na miejsce montażu niezbędnych urządzeń, załatwieniem formalności administracyjnych oraz oczywiście przyłączeniem do sieci. Naszą rzetelność potwierdzają dziesiątki realizacji, w tym te wykonane w Poznaniu, Lesznie, Wolsztynie, Toruniu, Dobczycach czy Jasinie. Nasz zespół pracowników składa się z kompetentnych i doświadczonych osób, których wyposażamy w nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób kompleksowy.

Fotowoltaika w Kole – proste użytkowanie

Czy panele fotowoltaiczne w Kole sprawiają problemy? Takie pytanie słyszymy z ust wielu naszych klientów. Odpowiedź zawsze jest przecząca. Instalacja fotowoltaiczna czerpie darmową energię ze słońca, a więc nie powoduje emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dodatkowo nie sprzyja powstawaniu hałasu, który mógłby przeszkadzać nam w codziennych obowiązkach, ani nie powoduje promieniowania wpływającego na samopoczucie. Ma za to szereg pozytywów – poprawia komfort naszego życia, sprzyja zachowaniu zdrowia, jest intuicyjna w obsłudze oraz umożliwia gromadzenie oszczędności.

Skontaktuj się z nami!

    Obszar działania

    Call Now Button